Novoroční koncert 02.01.2023

Vstupenky již od 590Kč

Předprodej akce

Vstupenky již od 590Kč

Předprodej akce

Novoroční koncert v kostele U Salvátora na Starém městě rozezní světové melodie v podání členů Bohemian Symphony Orchestra Prague.

Říká se, že kvalitu prověříte jedině časem. V případě děl, která zazní v podání světově uznávaného Bohemian Symphony Orchestra Prague, lze mluvit o prověření staletími. Poslechněte si světoznámé skladby hudebních velmistrů. Členové prestižního Bohemian Symphony Orchestra Prague připravili jedinečný večer plný nejznámějších světových melodií, které 2. ledna zaplní kostel U Salvátora na Starém městě.
Koncert nabídne svátečně laděný, a přesto dokonale pestrý hudební mix, kde si každý najde svoji oblíbenou melodii. Nebudou v něm chybět tradiční skladby jako árie „Měsíčku na nebi hlubokém“ z Dvořákovy Rusalky, „Lippen Schweigen“ z Lehárovy Veselé vdovy, či árii Toreadora z Bizetovy Carmen, ale také například skladba The Preyer, která v podání Céline Dion a Andrea Bocelliho uchvátila miliony posluchačů. Jako sólisté se představí sopranistka Noema Erba a hostující sólista Národního divadla Daniel Klánský. Orchestr povede jeho šéfdirigent Martin Šanda.

Bohemian Symphony Orchestra Prague si od svého založení připsal na konto již nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami a leadery kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co do činění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.
Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně.

 

Program:
G. Puccini Gianni Schicchi – “O mio babbino caro“
A. Dvořák Rusalka – árie „Měsíčku na nebi hlubokém“
A. Dvořák Symfonie Novosvětská „Largo“
J. Brahms Uherský tanec č.5
G. Bizet Carmen – předehra
A. Dvořák Slovanský tanec č. 8
G. Bizet Carmen – árie Toreadora
a další
(změna programu vyhrazena)


nahrávám mapu....

Datum: 02. 01. 2023
Čas: 19:30 - 20:30

Místo:
Praha 1 - Kostel U Salvátora
Salvátorská 1045/1
Česká republika