Datum:

9. 7. 2024    
All Day

Místo:

Brutal Assault
5. května
Jaroměř - Josefov
Česká republika

Brutal Assault Cult of Fire feat. Bohemian Symphony Orchestra Prague Tribute to Bedřich Smetana

Pocta Bedřichu Smetanovi na festivalu Brutal Assault v podání známé black metalové kapely CULT OF FIRE a BOHEMIAN SYMPHONY ORCHESTRA PRAGUE!

Světy vážné hudby a black metalu se letos vůbec poprvé setkají na tradičním extrémně metalovém festivalu Brutal Assault – kapela CULT OF FIRE odehraje unikátní set, připravený speciálně pro tento festival, jako poklonu BEDŘICHU SMETANOVI a jeho dílu. Za tímto účelem se kapela spojila s orchestrem BOHEMIAN SYMPHONY ORCHESTRA PRAGUE, pod vedením Martina Šandy, a společně se postarají o zážitek, jaký na Brutal Assaultu ještě nebyl – a který téměř nemá obdoby ani jinde.

V letošním roce uběhne 200 let od narození jednoho z největších skladatelů v historii české vážné hudby. BEDŘICH SMETANA, narozený 2. března 1824, si vysloužil obdiv a speciální místo v srdcích svých současníků i generací, co přišly po nich. Jeho hudba a vášeň pro českou kulturu pomohly vydláždit cestu pro české národní sebeuvědomění.

O více než jeden a půl století později se v tehdejším ještě Československu začala formovat extrémně metalová scéna, v jejímž centru vzniklo pár kapel, které pomohly zasadit sémě toho, co bylo později nazváno druhou vlnou black metalu. Věrni této tradici, CULT OF FIRE zvedli pochodeň černého plamene a stali se jednou z mála domácích kapel, co se dokázaly prosadit i na mezinárodní hudební scéně. Za dobu své existence odehráli svá vizuálně podmanivá vystoupení na téměř všech kontinentech a vypracovali se do pozice headlinerů ojedinělých hudebních akcí.

Jejich speciální vystoupení na letošním Brutal Assaultu bude postavené na nových skladbách připravených exkluzivně pro tento festival. V nich se CULT OF FIRE inspirovali BEDŘICHEM SMETANOU, ať už přímo či nepřímo. Ačkoliv spojení black metalových kapel se symfonickými orchestry není nic nového pod sluncem, v rámci jedinečného prostředí Pevnosti Josefov jde o premiéru a o zážitek na jiné úrovni. Je nutné dodat, že nepůjde o běžný set metalové kapely, která odehraje své skladby přearanžované pro hraní se symfonickým orchestrem. V našem případě se jedná o hudbu složenou Vladimírem Pavelkou (CULT OF FIRE) a zaranžovanou Martinem Šandou pro kapelu a orchestr BOHEMIAN SYMPHONY ORCHESTRA PRAGUE speciálně pro tuto příležitost a jako poctu skladateli vážné hudby – přepracováním hudebních motivů BEDŘICHA SMETANY nebo na základě přímé i nepřímé inspirace jeho skladbami. Pravděpodobně půjde i o jedno z hudebně nejrychlejších vystoupení v historii BOHEMIAN SYMPHONY ORCHESTRA PRAGUE (a dost možná i obecně v oblasti spojení metalu a orchestru), kdy CULT OF FIRE vedle vášně pro jednoho z největších skladatelů v historii ukáží i svou zuřivější tvář.

Tlacitko VSTUPENKY