bsop projects

Hollywood in Prague

Noc filmových melodií

Hollywood in Prague: Noc filmových melodií

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí v Dvořákově síni Rudolfina 05.03.2024 to nejlepší z hudby Hollywoodu.

Se svým programem Hollywood in Prague míří na pódium prestižního koncertního sálu v Čechách jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague, který své publikum zve na velkou filmovou výpravu. Dvořákovu síň pražského Rudolfina tak ovládnou melodie těch největších hollywoodských filmových trháků.

Harry Potter, Piráti z Karibiku, Mission Impossible, Pearl Harbor, nebo Šifra Mistra Leonarda, to všechno jsou tituly, které zazářily na stříbrném plátně a vryly se do srdcí a paměti diváků téměř všech věkových kategorií nejen svým příběhem, ale také geniální filmovou hudbou. Večer se slavným Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) připomene tyto, dnes již klasické, kasovní trháky a také mnoho dalšího.

V průběhu koncertu zazní i melodie z nesmrtelné romantické komedie Prci, prci, prcičky. Během 90 minut trvajícího koncertu dojde i na melodie z filmových hitů poslední doby. Mezi ty patří například melodie z filmu Top Gun: Maverick s Tomem Cruisem v hlavní roli či skladba Always Remember Us This Way z filmu Zrodila se hvězda. Na své si také přijdou diváci seriálu Simpsonovi, který se od produkce 20 Century Fox dočkal filmového provedení.

To vše a mnohé další si budou diváci moci vychutnat v podání orchestru čítajícího na šedesát hudebníků. „Filmová hudba je jedinečná v tom, že dokáže zaujmout posluchače napříč žánry a spojuje diváky všech generací.“ říká šéfdirigent a zároveň ředitel Bohemian Symphony Orchestra Prague Martin Šanda, který toto hudební těleso v roce 2002 založil.

Mediální partner projektu

CRo RadioPraha H WHITE