Datum:

11. 11. 2023    
20:00 - 21:00

Místo:

Rudolfinum
Alšovo nábřeží 79/12
Praha 1
Česká republika

Carmina Burana 11.11.2023 FB 1200x1200 1

Carl Orff: Carmina Burana 11.11.2023

Ikonická Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague rozezní v listopadu pražské Rudolfinum

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 11.listopadu 2023 ve 20 hodin v prestižním koncertním sále – Dvořákově síni pražského Rudolfina – jedno z nejpopulárnějších děl hudební historie – Carminu Buranu skladatele Carla Orffa.

160 umělců z Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí přední česká sopranistka Lucie Silkenová, hostující sólista Národního divadla barytonista Jakub Tolaš a sólista Národního divadla tenorista Josef Moravec. Vedle klasického sboru vystoupí na koncertě také dětský sbor Rokytka a tím bude zaručena naprostá originalita provedení díla.

„Málokteré klasické dílo se těší takové oblibě napříč generacemi i posluchači různých hudebních žánrů,“ poznamenal Martin Šanda na adresu Carminy Burany.
Jen skladba O, Fortuna, která zazněla v bezmála stovce filmových a televizních snímcích, byla vyhlášena jednou z nejužívanějších skladeb ve filmovém průmyslu. Kromě toho se však dostala také do hledáčku reklamních producentů, hudebníků a tvůrců počítačových her. Dočkala se tak popových i metalových úprav, remixů (např. od Tiesta), beatboxového coveru nebo přepisu pro sólovou kytaru či bicí.
S odstupem času se tak jeví více než paradoxně, že v době svého vzniku byla Carmina Burana zpochybňována a slova F.J.Ewense, který v roce 1937 pro Kölnische Volkszeitung uvedl, že „není jisté, zda se toto dílo kdy dočká nějaké popularity“, se naštěstí ukázala jako zcela mylné proroctví. Do dnešní doby nebylo takto rozsáhlé dílo překonáno a nenechaly si jej ujít miliony posluchačů po celém světě.

Vstupenky na Carminu Buranu v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague jsou v prodeji v ceně od 990,-Kč na www.bsop.eu