VSTUPENKY

Datum:

29. 9. 2024    
20:00 - 22:30

Místo:

TIPOS ARÉNA BRATISLAVA
Odbojárov 9
Bratislava
Slovensko

Elán Rock Symphony 29.9.2024 TYPOS ARÉNA BRATISLAVA

Největší hity legendární hudební skupiny Elán s prvotřídním symfonickým tělesem. Takové spojení zatím žádný fanoušek jedné z nejslavnějších československých kapel nikdy neslyšel. A to se nyní změní.

Elán přidává třetí koncert do největší slovenské haly a poprvé ve své kariéře vystoupí se symfonickým orchestrem. Koncertním programem nazvaným ELAN Rock Symphony ukončí 29.9.2024 tři za sebou jdoucí koncerty v Tipos aréně v Bratislavě.

Vstupenky se budou prodávat výlučně v omezené kapacitě k sezení.

Nedávno ohlášená dvě koncertní vystoupení v Bratislavě a O2 aréně v Praze kapela stihla vyprodat během několika týdnů. V momentě, kdy vyprodá i ten třetí koncert, stane se první československou kapelou, která třikrát za sebou zaplní největší hokejový stadion na Slovensku. Program ELÁN Rock Symphony se uskuteční jen jednou a to exkluzivně v Bratislavě.

Snahy propojit hudbu populární skupiny se symfonickým orchestrem se objevovaly v padesátileté historii populární skupiny několikrát. Vždy je však hudebníci zamítli.

„Více než padesát let jsem toto spojení odmítal. Jednoduše jsem to tak necítil. Ale teď, na konci kariéry to uděláme a myslím, že to bude pumové“, říká Jožo Ráž.

Půjde o jedinečné propojení hitů, které kapela produkuje více než 50 let.

„Fanoušci nás budou vidět a slyšet ve spojení, které od nás zatím neznají. V rockovém stylu před symfonickým orchestrem. Bude to pro nás i pro ně jedinečný zážitek“, říká Jano Baláž a dodává, že tímto koncertem se kapela rozloučí se svými fanoušky ve svém rodném městě.

Skupina podle něj velmi pečlivě vybírala těleso, s nímž největší hity Elánu nastuduje. Nakonec si vybrala Bohemian Symphony Orchestra Prague v čele se šéfdirigentem Martinem Šandou. Ten má velké zkušenosti ze spojení rockové a symfonické hudby. Jeho orchestr absolvoval několik evropských turné s rockovými skupinami Deep Purple, Europe nebo Alice Cooper. Pochlubit se mohou spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, anglickou kapelou Kosheen nebo slavným španělským operním zpěvákem José Carrerasem a houslovou virtuózkou Vanessou-Mae.

Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala patnáct studiových alb, pět anglických alb a kompilace, za jejichž prodeje získala neuvěřitelných 25 platinových desek. Koncert Elánu na Letné si nenechalo ujít více než 100 tisíc fanoušků, Slováci zároveň v roce 2007 vyprodali i slavnou Carnegie Hall v New Yorku. Pilířem kapely jsou Jožo Ráž (zpěv, baskytara) a Jano Baláž (zpěv, kytara). Jeden ze zakladatelů kapely Vašo Patejdl (klávesy, zpěv) zemřel loni v srpnu. Elán naposledy koncertoval v roce 2018, kdy své velkolepé československé halové a open air turné plné vizuálních efektů a projekcí ukončil ve vyprodané pražské O2 aréně.

Vstupenky online k dispozici ZDE

Další informace na ELÁN – oficiální web (elan.sk)