Datum:

17. 10. 2023    
20:00 - 21:30

Místo:

Rudolfinum
Alšovo nábřeží 79/12
Praha 1
Česká republika

Vstupenky od 790Kč

Hollywood in Prague 25.5.2023 FB 1200x1200 1

Hollywood in Prague: Noc filmových melodií

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí v Dvořákově síni Rudolfina 17.10.2023 to nejlepší z hudby Hollywoodu.

Se svým programem Hollywood in Prague míří na pódium prestižního koncertního sálu v Čechách jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague, který své publikum zve na velkou filmovou výpravu. Dvořákovu síň pražského Rudolfina tak ovládnou melodie těch největších hollywoodských filmových trháků.

Šifra Mistra Leonarda, Harry Potter, Piráti z Karibiku, Mission Impossible, Indiana Jones, Top Gun, Deník Bridget Jonnesové nebo Deadpool, to všechno jsou tituly, které zazářily na stříbrném plátně a vryly se do srdcí a paměti diváků téměř všech věkových kategorií nejen svým příběhem, ale také geniální filmovou hudbou. Večer se slavným Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) připomene tyto, dnes již klasické, kasovní trháky a také mnoho dalšího.

V průběhu koncertu zazní písně z nesmrtelných filmů agenta 007 Jamese Bonda. Během 85 minut trvajícího koncertu dojde i na melodie z filmových či seriálových hitů poslední doby. Mezi ty patří například podmanivá úvodní skladba z fantasy ságy Hra o trůny či nezaměnitelná Bohemian Rhapsody ze životopisného filmu o kapele Queen. Na své si také přijdou diváci seriálu Simpsonovi, který se od produkce 20 Century Fox dočkal filmového provedení.

To vše a mnohé další si budou diváci moci vychutnat v podání orchestru čítajícího na šedesát hudebníků. „Filmová hudba je jedinečná v tom, že dokáže zaujmout posluchače napříč žánry a spojuje diváky všech generací.“ říká šéfdirigent a zároveň ředitel Bohemian Symphony Orchestra Prague Martin Šanda, který toto hudební těleso v roce 2002 založil.

Od té doby si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.

Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze.

 

Více informací

Bohemian Symphony Orchestra Prague
Dirigent: Martin Šanda
Sólo: Leticie Krotká

Rudolfinum – Dvořákova síň 17.10.2023 ve 20:00

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) | Prague | Facebook