Datum:

12. 6. 2023    
20:00 - 21:15

Místo:

Obecní dům
nám. Republiky 5
Praha 1
Česká republika

Vstupenky od 990Kč

ROCK IN SYMPHONY BLACK 50

Rock in Prague: The Epic Symphonic Show

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí to nejlepší z rockové hudby ve Smetanově síni Obecního domu v Praze 12.6.2023 ve 20:00.
Se svým programem Rock in Prague míří na pódium nejprestižnějšího koncertního sálu v Čechách jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague, který své publikum zve na unikátní show. Smetanovu síň Obecního domu v Praze ovládnou melodie těch největších rockových legend.
Metallica, Green Day, Imagine Dragons, Red Hot Chilli Peppers nebo Scorpions, to všechno jsou kapely, které zářily na koncertních pódiích po celém světě a vryly se do srdcí a paměti posluchačů téměř všech věkových kategorií. Večer se slavným Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) ve spojení s rockovou kapelou připomene tyto, dnes již klasické, rockové legendy a také mnoho dalších.
V průběhu koncertu zazní i melodie hvězd, kterými jsou Avril Lavigne nebo Bon Jovi, dojde i na melodie největších legend všech dob. Mezi ty patří například Queen, Europe nebo AC/DC.
Koncertní show si budou diváci moci vychutnat v podání orchestru čítajícího na šedesát hudebníků. „Spojení rockové, populární a symfonické hudby přináší posluchačům naprosto jinou dimenzi těchto skladeb.“ říká šéfdirigent a zároveň ředitel Bohemian Symphony Orchestra Prague Martin Šanda, který toto hudební těleso v roce 2002 založil.
Od té doby si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.
Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze.