Datum:

27. 9. 2023    
20:00 - 21:30

Místo:

Obecní dům
nám. Republiky 5
Praha 1
Česká republika

Vstupenky od 990Kč

The Gaming Music Live A4 2023

The Gaming Music Live

Bohemian Symphony Orchestra Prague představí ve Smetanově síni Obecního domu v Praze 27.9.2023 to nejlepší z hudby videoher.

Se svým programem The Gaming Music Live míří na pódium nejprestižnějšího koncertního sálu v Čechách jedinečný Bohemian Symphony Orchestra Prague. Smetanovu síň Obecního domu tak ovládnou melodie těch největších titulů videoher posledních let.

Živého orchestrálního provedení oblíbených melodií z těch nejznámějších počítačových her a videoher se ujme Bohemian Symphony Orchestra Prague a Bohemian Choir Prague pod vedením šéfdirigenta Martina Šandy. „Živé provedení této hudby vtáhne návštěvníky do magického světa počítačových her. Společně projdeme historií herní hudby od Super Maria a Mortal Kombat, přes Final Fantasy a Dukea, až po hity Uncharted 4 nebo The Witcher 3 (Zaklínač). Tedy „the best of“ posledních let. Myslím, že velký symfonický orchestr se sborem nabídne skutečně jedinečný a hluboce emotivní zážitek,“ zve těmito slovy na koncert Martin Šanda, šéfdirigent Bohemian Symphony Orchestra Prague.

V průběhu koncertu zazní i melodie z nesmrtelných her World of Warcraft, God of War a Zelda. Během koncertu dojde i na melodie z hitů Assassin’s Creed, Battlefield 1942, Max Payne, Halo 3, Metal Gear Solid 2 nebo Dragon Age: Inquisition.

To vše a mnohé další si mohou posluchači vychutnat v podání velkého symfonického orchestru a sboru. „Herní hudba je stejně jedinečná a pro posluchače přitažlivá jako filmová hudba. Důkazem je třeba Crysis 2, autorem hudby je slavný filmový skladatel Hans Zimmer“ říká šéfdirigent a zároveň ředitel orchestru Martin Šanda, který toto hudební těleso založil.

Od svého založení si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.

Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze.

Program The Gaming Music Live:

The Elder Scrolls – V Skyrim – Main Theme

Zelda – Zelda Theme

Metro Exodus – In the House, In a Heartbeat

Fallout 4 – Official Main Theme

Uncharted 4 – Theme

World of Warcraft – Suite

Assassin’s Creed III – Main Theme

God of War – Official Theme

Final Fantasy X – To Zanarkand

Halo 3 – One Final Effort

Mortal Kombat – Theme Song

Crysis 2 – Epilogue – Main Theme

Max Payne – Main Theme

Duke Nukem 3D – Main Theme

BioShock Infinite – Elizabeth

Metal Gear Solid 2 – Main Theme

Battlefield 1942 – Main Theme

Dragon Age: Inquisition – Main Theme

Mass Effect 2 – Suite

The Witcher 3 – Theme

Super Mario – Main Theme

Změna programu vyhrazena.

Více informací

Bohemian Symphony Orchestra Prague

Bohemian Choir Prague

Dirigent: Martin Šanda

Obecní dům – Smetanova síň 27.09.2023 ve 20:00

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) | Prague | Facebook