VSTUPENKY

Datum:

21. 11. 2024    
20:00 - 21:30

Místo:

Rudolfinum
Alšovo nábřeží 79/12
Praha 1
Česká republika

The Gaming Music Live Vol. 2
Bohemian Symphony Orchestra Prague, koncert Rudolfinum

The Gaming Music Live Vol. 2   21.11.2024

Podmanivá hudba z fantastického světa videoher, velkolepé provedení v podání věhlasného Bohemian Symphony Orchestra Prague a také atmosféru umocňující videoprojekce. To vše nabídne pokračování úspěšného projektu The Gaming Music Live, které míří 21. 11. 2024 od 20:00 do pražského Rudolfina.

Naprosto nevšední hudební událost The Gaming Music Live v podání jedinečného Bohemian Symphony Orchestra Prague se tentokrát odehraje ve slavném Rudolfinu. Jeden z nejproslulejších koncertních sálů u nás v nově sestaveném programu ovládnou melodie těch největších herních titulů posledních let.
Živého provedení hudby z nejznámějších počítačových her se vedle světově úspěšného orchestru ujme také sbor Bohemian Choir Prague. To vše pod vedením šéfdirigenta Martina Šandy. Orchestrální zpracování, které vizuálně ještě umocní speciální projekce, vtáhne návštěvníky do magického světa počítačových her. „Společně projdeme historií herní hudby od Super Maria a Mortal Kombat, přes Final Fantasy, až po Dukea Nukema nebo The Witcher 3 (Zaklínač) a Dark Souls III. Tedy ,the best of’ posledních let. Myslím, že velký symfonický orchestr se sborem nabídne jedinečný a hluboce emotivní zážitek,“ zve na koncert Martin Šanda, šéfdirigent Bohemian Symphony Orchestra Prague.
V průběhu koncertu zazní i melodie z nesmrtelných herních klasik World of Warcraft, God of War a Zelda. Během koncertu dojde i na melodie z hitů Assassin’s Creed 2, Halo 3, Medal of Honor, Dragon Age: Inquisition nebo Mafie 2, Elden Ring, Metal Gear Solid 4.
Hudba k počítačovým hrám se v průběhu let posunula na úroveň té filmové. I samotné příběhy her jsou dnes propracované jako skutečná kinematografická díla. „Ostatně proto se v současnosti natáčejí filmy podle her, a nejen hry podle filmů, jako tomu bylo dříve,“ říká Martin Šanda a vysvětluje, proč se nechal inspirovat právě v herním světě. „Tato hudba musí mít svou kvalitu, musí být propracovaná a zároveň podmanivá, protože na rozdíl od filmu s ní posluchači při hraní hry tráví mnohem delší čas. Jsou to desítky hodin, vracejí se k ní v průběhu dnů a týdnů. Zcela přirozeně si k ní vytvářejí intenzivní vztah.“
Důkazem, že hudba tvořená pro herní průmysl má skutečnou uměleckou hodnotu, je mimo jiné i skutečnost, že se v tomto relativně novém žánru realizují světově uznávaná skladatelská esa. Například za hudební složkou ke hře Crysis 2 nestojí nikdo jiný než oscarový skladatel Hans Zimmer. Talentovaný Němec, který má na svém kontě takové filmové trháky jako Piráti z Karibiku, Gladiátor nebo Temný rytíř, je po právu považován za krále současné filmové hudby.

Tlacitko VSTUPENKY

 

Více informací:

Bohemian Symphony Orchestra Prague

Bohemian Choir Prague

Dirigent: Martin Šanda

21.11.2024 Rudolfinum – Dvořákova síň

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) | Prague | Facebook