Datum:

13. 5. 2016    
20:00

Místo:

DRFG Arena Brno
Křídlovická 34
Brno
Česká republika

Vanessa Mae

Vanessa Mae_1

Houslová virtuoska Vanessa Mae (37) je ověnčena samými superlativy. Bezpochyby jde o nejslavnější houslistku světa, byla zahrnuta mezi padesát nejkrásnějších lidí planety a je nejbohatší mladou britskou umělkyní. Vanessa se po patnácti letech opět představí v České republice.

Trvalo to dlouhých patnáct let, než se producentům podařilo nalákat drobnou krásku s houslemi zpět do České republiky. Nyní se konečně zadařilo a tuzemští fanoušci tak budou mít příležitost zaposlouchat se v květnu v Brně naživo do odvážných stylových mixů Vanessy Mae. „Do Brna přivezu své oblíbené kousky z minulosti, ale také pár skladeb, které hraji jen vzácně,“ poodhalila umělkyně svůj repertoár.

Křehkou tmavovlásku, která je zároveň ambiciózní závodnicí na lyžích, doprovodí jak její tradiční kapela, tak i čtyřicet českých hudebníků z Bohemian Symphony Orchestra Prague. A Vanessa Mae nešetří chválou na jejich adresu! „Těším se na spolupráci s českými hudebníky. Mohu všem jedině doporučit, aby se zaměřili také na jejich sóla, protože ta za to vážně stojí,“ vyslovila houslistka uznání tuzemským hudebníkům.

Není pochyb, že se Brno dočká velkolepé show. Vanessa Mae si se svým organizačním týmem pronajala koncertní halu na čtyři dny, přičemž dva chce plně věnovat zkoušení. Prostředí koncertu bude ozvláštněno netradičními prvky, které organizátoři zatím ponechávají v tajnosti. Známo je pouze to, že se bude jednat o speciální dodávku z Německa.