Datum:

26. 12. 2023    
19:30 - 20:30

Místo:

Kostel U Salvátora
Salvátorská 1045/1
Praha 1
Česká republika

Vánoční koncert - Jakub Jan Ryba - Česká Mše Vánoční

Vánoční koncert – J.J.Ryba – Česká Mše Vánoční 26.12.2023

Vánoční koncert

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 26. prosince 2023 v 19:30 Vánoční koncert v kostele U Salvátora v Praze. Na programu bude nejznámější české klasické hudební dílo Jakuba Jana Ryby – Česká mše vánoční.

Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí sopranistka Noema Erba, alt Markéta Štefaniková, tenor Petr Horák a bas Vladimír Jelen.

„Není větší vánoční klasiky, která dokáže oslovit všechny generace posluchačů, než je právě Česká mše vánoční,“ uvedl Martin Šanda.

Česká mše vánoční bývá uváděná také jako mše „Hej, mistře“, nebo lidově „Rybovka“. Děj má zasazený do českého prostředí, pro svou prostotu a radostnou svěží atmosféru zůstává srozumitelnou a přístupnou širokému obecenstvu.

Účinkující:

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)

Bohemian Choir Prague

Přední čeští sólisté Noema Erba, Markéta Štefaniková, Petr Horák a Vladimír Jelen

Martin Šanda – dirigent

Místo konání:

Kostel U Salvátora

Salvátorská 1045, 110 00 Praha 1 – Staré Město

26.12.2023 od 19:30 hodin

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) si od svého založení připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami a kapelami Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors a Il Volo. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.

Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu koncertů v Obecním domě v Praze.