Datum:

4. 11. 2022    
19:00 - 20:15

Místo:

Kostel U Salvátora
Salvátorská 1045/1
Praha 1
Česká republika

Vstupenky již od 490Kč

Předprodej akce

Requiem A4 Compress

Vstupenky již od 490Kč

Předprodej akce

Majestátní Mozartovo Requiem zazní v listopadu v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 4. listopadu 2022 v 19:30 v kostele U Salvátora v Praze jedno z velkolepých děl Wolfagnga Amadea Mozarta – Requiem d moll. Bohemian Symphony Orchestra Prague a Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí světově známá sopranistka Noema Erba, sólistka milánské La Scaly altistka Nana Miriani, tenorista působící na světových operních scénách Paolo Lardizzone a hostující sólista Národního divadla – bas Daniel Klánský.

„Mozartovo Requiem, tedy zádušní mše, je jedno z jeho nejznámějších děl plné emocí,“ uvedl Martin Šanda. Právě hudba Requiemu provází vrcholné scény životopisného filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, který obdržel osm Oscarů, 13 nominací na Oscara a dalších 32 ocenění včetně čtyř Zlatých globů.

Mozart začal skládat Requiem na základě velkorysé zakázky od anonymního zadavatele. Byl však uprostřed práce přemožen infekční nemocí a zemřel 5. prosince 1791. Poslední části dokomponoval Mozartův žák Franz Xaver Süssmayr.

Vstupenky na Mozartovo Requiem v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague jsou v prodeji v ceně od 490,-Kč na smsticket.cz