Datum:

25. 11. 2022    
19:00 - 20:00

Místo:

Kostel U Salvátora
Salvátorská 1045/1
Praha 1
Česká republika

Vstupenky od 590Kč

Předprodej akce

Requiem 25.11.2022 plakat A4

Vstupenky od 590Kč

Předprodej akce

Majestátní Mozartovo Requiem zazní v listopadu v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague.

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 25. listopadu 2022 v 19:00 v kostele U Salvátora v Praze jedno z velkolepých děl Wolfganga Amadea Mozarta – Requiem d moll.
Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague a přední české sólisty povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda.

„Mozartovo Requiem, tedy zádušní mše, je jedno z jeho nejznámějších děl plné emocí,“ uvedl Martin Šanda.
Právě hudba Requiemu provází vrcholné scény životopisného filmu Amadeus režiséra Miloše Formana, který obdržel osm Oscarů, 13 nominací na Oscara a dalších 32 ocenění včetně čtyř Zlatých globů.

Mozart začal skládat Requiem na základě velkorysé zakázky od anonymního zadavatele. Byl však uprostřed práce přemožen infekční nemocí a zemřel 5. prosince 1791. Poslední části dokomponoval Mozartův žák Franz Xaver Süssmayr.

Bohemian Symphony Orchestra Prague si od svého založení připsal na konto již nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami a leadery kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co do činění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé. Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně.

 

Účinkující:

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP)

Bohemian Choir Prague

Noema Erba – soprán

Šárka Hrbáčková – alt

Raman Hasymau – tenor

Jurij Kruglov – bas

Martin Šanda – dirigent

 

Místo konání:

Kostel U Salvátora

Salvátorská 1045, 110 00 Praha 1 – Staré Město

25.11.2022 od 19:00 hodin