VSTUPENKY

Datum:

7. 2. 2025    
20:30 - 23:30

Místo:

O2 Arena Praha
Českomoravská 2345/17
Praha 9
Česká republika

Elán Rock in Symphony 7.2.2025 O2 Arena Praha

Elán Rock Symphony 7.2.2025 O2 Arena Praha

Největší hity Elánu s předním symfonickým tělesem. Takové spojení zatím žádný fanoušek jedné z nejslavnějších československých kapel nikdy neslyšel. To se nyní změní. Elán přidává třetí koncert do O2 areny a poprvé ve své kariéře na něm českému publiku zahraje se symfonickým orchestrem. Vystoupením nazvaným Elán Rock Symphony zakončí 7. 2. 2025 tři koncerty v největší pražské hale.

Již dříve ohlášené dva halové koncerty v Bratislavě a dva v O2 areně v Praze kapela stihla vyprodat během několika týdnů. Pokud vyprodá i dva aktuální symfonické koncerty na stejných místech, stane se první československou kapelou, která třikrát po sobě zaplní největší hokejové stadiony v obou zemích.

„Víc než 50 let mě moji spoluhráči vybízeli, abychom hudbu Elánu spojili se symfoniky. Já jsem to vždycky odmítal, zkrátka jsem to tak necítil. Nyní, na konci kariéry je asi nejlepší čas ukázat se i v takovém složení. Podle našich zkoušek usuzuji, že to bude bombové,“ říká Jožo Ráž s tím, že smyčce a dechy podle něj hudbě Elánu dodají ještě větší sílu a energii.

„Bude to náš klasický rockový koncert v doprovodu symfonického orchestru. Pracujeme na kompozicích každý den, a zní to opravdu skvěle. Bude to zážitek nejenom pro fanoušky, ale také pro nás,“ doplňuje kytarista Jano Baláž a dodává, že kapela pečlivě vybírala těleso, které největší hity Elánu nastuduje. Nakonec hudebníci zvolili Bohemian Symphony Orchestra Prague v čele s šéfdirigentem Martinem Šandou. Ten má velké zkušenosti ze spojení rockové a symfonické hudby. Jeho orchestr absolvoval několik evropských turné s rockovými kapelami Deep Purple, Europe nebo Alice Cooper. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen nebo slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem a houslovou virtuózkou Vanessou-Mae.

Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala patnáct studiových alb, pět anglických alb i řadu kompilací, za jejichž prodeje získala neuvěřitelných 25 platinových desek. Koncert Elánu na Letné si nenechalo ujít na 100 tisíc fanoušků, Slováci zároveň v roce 2007 vyprodali i slavnou Carnegie Hall v New Yorku. Pilířem kapely jsou Jožo Ráž (zpěv, baskytara) a Jano Baláž (zpěv, kytara). Jeden ze zakladatelů kapely Vašo Patejdl (klávesy, zpěv) zemřel loni v srpnu. Elán naposledy koncertoval v roce 2018, kdy své velkolepé československé halové a open air turné plné vizuálních efektů a projekcí zakončoval ve vyprodané pražské O2 areně.

Tlacitko VSTUPENKY