Datum:

6. 6. 2022    
20:00 - 21:00

Místo:

Obecní dům
nám. Republiky 5
Praha 1
Česká republika

carmina burana 2022 1 compress

 

https://www.youtube.com/watch?v=dTSJkSaVV2U

Ikonická Carmina Burana v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague rozezní v listopadu Obecní dům

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 23.listopadu ve 20 hodin v nejprestižnějším koncertním sále v Čechách – Smetanově síni pražského Obecního domu – jedno z nejpopulárnějších děl hudební historie – Carminu Buranu skladatele Carla Orffa.
160 umělců z Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda. Jako sólisté se představí světově známá sopranistka Noema Erba a sólisté Národního divadla rakousko-brazilský barytonista Miguelangelo Cavalcanti a tenorista Josef Moravec. Vedle klasického sboru vystoupí na koncertě také dětský sbor Rokytka a tím bude zaručena naprostá originalita provedení díla. Celý koncert bude doplněn speciální světelnou choreografií. Bude se tedy jednat o velkolepou audiovizuální show.

„Málokteré klasické dílo se těší takové oblibě napříč generacemi i posluchači různých hudebních žánrů,“ poznamenal Martin Šanda na adresu Carminy Burany.
Jen skladba O, Fortuna, která zazněla v bezmála stovce filmových a televizních snímcích, byla vyhlášena jednou z nejužívanějších skladeb ve filmovém průmyslu. Kromě toho se však dostala také do hledáčku reklamních producentů, hudebníků a tvůrců počítačových her. Dočkala se tak popových i metalových úprav, remixů (např. od Tiesta), beatboxového coveru nebo přepisu pro sólovou kytaru či bicí.
S odstupem času se tak jeví více než paradoxně, že v době svého vzniku byla Carmina Burana zpochybňována a slova F.J.Ewense, který v roce 1937 pro Kölnische Volkszeitung uvedl, že „není jisté, zda se toto dílo kdy dočká nějaké popularity“, se naštěstí ukázala jako zcela mylné proroctví. Do dnešní doby nebylo takto rozsáhlé dílo překonáno a nenechaly si jej ujít miliony posluchačů po celém světě.

Vstupenky na Carminu Buranu v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague jsou v prodeji v ceně od 990,-Kč na smsticket.cz

Více info na:

www.bohemianmusicagency.eu
www.bsop.eu
http://www.facebook.com/BohemianSymphonyOrchestraPrague

Místo konání:

Obecní dům – Smetana Hall
nám. Republiky 5, Praha 1

Cena vstupenky:

Kategorie A: 1.590,-Kč
Kategorie B: 1.390,-Kč
Kategorie C: 1.190,-Kč
Kategorie D: 990,-Kč
Kategorie E: 149,-Kč

 

Předprodej akce

Délka koncertu: cca 60min.