Datum:

10. 6. 2024    
20:00 - 21:30

Místo:

Obecní dům
náměstí Republiky 1090/ 5
Praha 1
Česká republika

The Gaming Music Live 10.6.2024

S ohledem na produkčně technické důvody jsme se rozhodli koncert The Gaming Music Live Vol. 2 přeložit na termín a místo, a to 21.11.2024 ve Dvořákově síni Rudolfina. Mrzí nás případné komplikace, které změna mohla způsobit, jsme ale rádi, že i v novém termínu dovedeme nabídnout 100% o nic neochuzený program a plnohodnotný audiovizuální zážitek.

The Gaming Music Live Vol. 2   10.06.2024

Podmanivá hudba z fantastického světa videoher, velkolepé provedení v podání věhlasného Bohemian Symphony Orchestra Prague a také unikátní světelné choreografie. To vše nabídne pokračování úspěšného projektu The Gaming Music Live, které míří 10. 6. 2024 do Smetanovy síně Obecního domu v Praze.

Nejprestižnější koncertní sál v Česku bude již podruhé hostit naprosto nevšední hudební událost The Gaming Music Live v podání jedinečného Bohemian Symphony Orchestra Prague. Smetanovu síň Obecního domu tak v nově sestaveném programu ovládnou melodie těch největších herních titulů posledních let.
Živého provedení hudby z nejznámějších počítačových her se vedle světově úspěšného orchestru ujme také sbor Bohemian Choir Prague. To vše pod vedením šéfdirigenta Martina Šandy. Velkolepé orchestrální zpracování, které bude doplněno speciální světelnou choreografií, vtáhne návštěvníky do magického světa počítačových her. „Společně projdeme historií herní hudby od Super Maria a Mortal Kombat, přes Final Fantasy, až po Dukea Nukema nebo The Witcher 3 (Zaklínač). Tedy ,the best of’ posledních let. Myslím, že velký symfonický orchestr se sborem nabídne jedinečný a hluboce emotivní zážitek,“ zve na koncert Martin Šanda, šéfdirigent Bohemian Symphony Orchestra Prague.
V průběhu koncertu zazní i melodie z nesmrtelných herních klasik World of Warcraft, God of War a Zelda. Během koncertu dojde i na melodie z hitů Assassin’s Creed, Halo 3, Medal of Honor, Dragon Age: Inquisition nebo Mafie 2.
Hudba k počítačovým hrám se v průběhu let posunula na úroveň té filmové. I samotné příběhy her jsou dnes propracované jako skutečná kinematografická díla. „Ostatně proto se v současnosti natáčejí filmy podle her a ne jen hry podle filmů, jako tomu bylo dříve,“ říká Martin Šanda a vysvětluje, proč se nechal inspirovat právě v herním světě. „Tato hudba musí mít svou kvalitu, musí být propracovaná a zároveň podmanivá, protože na rozdíl od filmu s ní posluchači při hraní hry tráví mnohem delší čas. Jsou to desítky hodin, vracejí se k ní v průběhu dnů a týdnů. Zcela přirozeně si k ní vytvářejí intenzivní vztah.“

Důkazem, že hudba tvořená pro herní průmysl má skutečnou uměleckou hodnotu, je mimo jiné i skutečnost, že se v tomto relativně novém žánru realizují světově uznávaná skladatelská esa. Například za hudební složkou ke hře Crysis 2 nestojí nikdo jiný než oscarový skladatel Hans Zimmer. Talentovaný Němec, který má na svém kontě takové filmové trháky jako Piráti z Karibiku, Gladiátor nebo Temný rytíř, je po právu považován za krále současné filmové hudby.
Od svého založení si orchestr připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors a Il Volo. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.
Orchestr má za sebou rovněž řadu klasických koncertů po celé Evropě, vycestoval ale také na turné po Japonsku a Číně. Na české scéně uvádí BSOP mimo jiné řadu abonentních koncertů v Obecním domě v Praze.

Tlacitko VSTUPENKY

 

Více informací:

Bohemian Symphony Orchestra Prague

Bohemian Choir Prague

Dirigent: Martin Šanda

Obecní dům – Smetanova síň 10.06.2024 ve 20:00

přesun na 21.11.2024 Rudolfinum – Dvořákova síň

Bohemian Symphony Orchestra Prague (BSOP) | Prague | Facebook